Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah
 • Praha 3
 • Čistá trojka
 • Mobilní rozhlas
 • Antigraffity program
 • Trhy na Jiřáku
 • Pravidla podporovaného bydlení

Program koordinátorů (2020 - )

V únoru 2020 se Praha 3 přihlásila do dvouletého pilotního programu koordinátorů participativního plánování. Koordinátor nastoupil v srpnu. Do programu se mimo naší městské části zapojily: Praha 1, 5, 6, 7, 12, 14, 22, Praha Zbraslav & Praha Lipence, Praha Běchovice + Praha Újezd nad Lesy.

Cílem programu je nastavit v městských částech plánování projektů společně s občany. Zkušenosti a metodické vedení poskytuje kancelář participace IPR Praha (Institut plánování a rozvoje). Jedním z cílů je také lepší spolupráce při participativních aktivitách hlavního města v dotyčných městských částech. Nejde už o to, dát stranou balíček peněz a nechat občany navrhovat, co by za to chtěli pořídit (participativní rozpočet), nýbrž o to, aby občané mohli od začátku mluvit do projektů, které radnice realizuje a takové projekty také navrhovat.

Více o programu:

Budoucnost městského plánování

Koordinátoři participativního plánování

Debata v CAMPu Koordinátoři participativního plánování: poločas

Naše projekty v rámci pilotního programu koordinátorů participativního plánování

 1. Strategický plán

 2. Vnitroblok Flóra – otevřený vnitroblok v naší správě bude ve více fázích revitalizován, proběhly 2 setkání s obyvateli + anketa
 3. Participativní rozpočty ve školách – žáci našich základních škol mají možnost navrhnout projekt, získat pro něj podporu a realizovat ho. Účastnilo se 10 škol.
 4. Nový park pod Vrchem sv. Kříže – Kapslovna – architekti ve spolupráci s okolními obyvateli a organizacemi připravují návrh studie. Občané navrhovali a vybrali pro nový park název: park Kapslovna.
 5. Slezská ulice – Architekti dokončují studii revitalizace této ulice. Začít by se mělo s bezpečností u škol a školek. Proběhly 2 online ankety + projednání.
 6. Vnitroblok Jeseniova/Biskupcova/Viklefova/Na Vápence – jednáme s obyvateli, zda si vnitroblok pronajmou za symbolické nájemné a budou se o něj starat či zda ho Praha 3 otevře veřejnosti. Proběhlo 1 online + 1 fyzické setkání ve vnitrobloku.
 7. Stromy v ulicích – jelikož výsadba stromů v ulicích, kde žádné nejsou, často naráží na problém s úbytkem parkovacích míst, musí v těchto případech mít hlavní slovo ti, kteří tam žijí.
 8. Praha 3 očima žáků a studentů – žáci druhého stupně základních škol a studenti středních škol budou zapojováni do plánování svého okolí. Hlas této často opomíjené skupiny nevoličů musí být slyšet.
Login