Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah
  • Praha 3
  • Čistá trojka
  • Mobilní rozhlas
  • Antigraffity program
  • Trhy na Jiřáku
  • Pravidla podporovaného bydlení

B2. NÁMĚSTÍ BARIKÁD – PROSTOR PŘED ŠKOLOU

1.           Nelibí se mi úpravy Besip, rozšířeni prostoru pro děti před školou schvaluji.

2.           Nesouhlasim s Besipy, ktere povazuji za nebezpecnejsi nez klasicky prechod! Chapu zasadnejsi vyhrazeni prostoru pro pesi, kde vsak chcete nahradit parkovaci mista?

3.           Opet uberete parkovaci mista, prostoru pro prechazeni je tam v tuto chvili dost a rozhodne to neni neprehledne. Navic tim ze se u skoly pouze parkuje tam nikdo nejezdi rychle, cili pokud se chodci chovaji jak maji je zde situace nasprosto ok v tuto chvili

4.           Tak ten zvýšený provoz aut ráno, to budou asi rodiče, kteří cestou do práce dovezou své děti ke škole. Bezva, že jim chcete zkomplikovat život. Co má za smysl chránit děti před dětmi a rodiče před rodiči.

5.           V téhle zóně měl být zákaz vjezdu už dávno.

6.           Není důvod jezdit pouze 30!

7.           Sloupky na vychodni strane by mely byt jiz pred prechodem, neumoznit zajizdeni pres prechod a otaceni v jeho tesne blizkosti. To se mi zda jako extremne nebezpecne

8.           V střednědobém horizontu propojit školu s náměstím.

9.           Mohlo se udelat uz pri rekonstrukci parku

10.        Sloupky zabraňující parkování v křižovatce na chodníku

11.        Úplné zahrazení je skvělý nápad. Tvrdím jakožto řidič, který zde pravidelně hledá místo :)

12.        Do té školy chodí jen zloměk počtu dětí, které tam byly, zaregistroval to někdo? Kvůli dvěma denním časům, kdy jsou možná tudy nějaké děti ze školy a do školy stavět nákladné opatření jako zvýšení křižovatky je nonsens, kromě toho děti bydlí většinou v novostavbách nad školou a u Ostromečské, takže opatření v Koldínově je mimo okruh jejich chůze... zklidňuje se tu tím hlavně doprava, která zde není, zvýšená doprava tu je navečer, když hledají místní místo na parkování.

13.        Aktuálně se jedná o PĚŠÍ ZÓNU kterou někteří řidiči využívají k parkování. Pomohlo by důsledné dodržování aktuálního řešení, další sloupky bezpečnost nezajistí. Školní autobusy bohužel zajíždějí ve většině případů na křižovatku Tovačovského/Žerotínova, nikoliv před školu. Řešení tedy neřeší skutečný problém.

14.        náměstí by mělo splývat s vchodem do školy

15.        Přijde mi, že by bylo vhodnější zamezit vjezdu motorových vozidel v celé délce bloku Tovačovského - Kodlínova

16.        Zde by měl být úplný zákaz vjezdu i kvůli dětskému hřišti na druhé straně.

17.        Obecně na všech vizualizacích máte modrou čáru průběžnou skrz celou délku bloku. Bohužel to pro řidiče znamená, že tedy mohou parkovat i u stromu, kde nemají dostatek místa a trčí tak do vozovky a blokují průjezd popelářů, hasičů a dalších objemnějších vozidel (už několikrát jsem viděla popeláře couvat). Modrou čáru bych u stromu přerušila, aby bylo jasné, že se u stromu neparkuje. Naopak by se tam hodily nakreslit značky pro parkování motorek, které tak zase nebudou zabírat místa automobilům.

18.        prvky proti parkovani auta

19.        Jednoznačně podporuji, školní ulice by měla být u každé školy

20.        Výborně!!! Auta před školou vytvářejí velmi nebezpečné situace.

21.        Preferuji zamezit vjezdu zcela a vyuzit uvolnene komunikace k instalaci volnocasovych prvku pro deti

22.        Přidat nějaké prvky pro děti (klidně až na chodník, aby zůstala možnost nájezdu školního busu).

23.        Žádám zrušení parkování i v západní části ulice.

24.        Lepší by bylo zrušit všichni parkovací mist před školou

25.        Ponechal bych zabradli, nemam dobry pocit kdyz vedu dite a zabradli tam chybi. Navic se muzu kdykoliv neceho chytnout kdyz si nejsem jisty chuzi.

26.        Supr, prosím pokračujte pak i u dalších škol.

27.        Před školou kompletně odstranit dlouhodobé parkování a nechat pouze místa pro ranní odvoz dětí

28.        Tento pohled neznám, vždy zde stojí auta.

29.        Tohle navrhované řešení je naprosto skvělé, dnes je tam ráno kvůli "mamataxi" situace velmi nebezpečná. A školní autobusy musí hledat místo někde v Jeseniově. Chválím, těším se!

30.        Je třeba vyřešir i druhou "školní" křižovatku Tovačovského X Žerotínova. Vzhledem ke kombinaci přilehlé školy, dětského hřiště a Žižkostela je tu dětský provoz snad ještě větší než na křižovatce Koldínova X Žerotínova a navíc zde auta jezdí dolu z kopce, takže mají tendenci být rychlejší.

31.        Uz aby to bylo

32.        Zamezil bych vjezd úplně. Proč není vrchní část náměstí řešena komplet jako pěší zóna?

33.        Ulice by měla sloužit čistě školákům - bez parkování

34.        Podobné řešení by mělo být před všemi školami. Na jedné straně, kde jsou navržené litinové sloupky, jsou už dnes betonové patníky. Nestačilo by jen jeden či dva vybourat a nahradit sklopnými sloupky? Dnešní patníky jsou přeci jen bytelnější než běžné sloupky, které se snadno vyvrátí.

35.        posunul bych sloupky až na rohy školy ... at pred školou neni vubec vjez povolen!

36.        Možná zřízení malé knihovny nebo nějaké "skříně" kde by bylo možné uschovat před deštěm křídy a další hračky.

37.        Pridat sezeni, zelen. Viz zde: https://maps.app.goo.gl/drfkWEDHRk8GqvFi9

38.        Cely prostor u parku zneprujezdnit by bylo nejlepsi, vladne tu totalni chaos, dorucovaci sluzby jezdi po chodniku primo pred skolou, auta tesne u detskeho hriste, je to o strach, nesly by tat sloupky z obou stran celeho bloku domu mezi Tvacovskeho a Koldinovou?

39.        Tohle deti udelaji za mene penez nez vy a oni to udelaji vkusneji

40.        Nechápu důvod sklopných sloupků, nakonec to dopadne jako na Praze 1, kde to nikdo nedodržuje. Autobusy mohou stát ve zbytku ulice. Uvítal bych také uzamykací boxy na kolo, jako lze vidět občas na západě.

41.        Je třeba zakázat jízdu cyklistů po chodnících.

42.        Prosim aby sa tato zmena udiala az po tom co sa skoncia prace na Hartigovej pod Ohradou pretoze ubytok parkovacich miest zvysil parkovanie pred Skolou. Ale navrh je dobry nech je tam priestor pre deti a skolu.

43.        moc stromů zastiňující školu

44.        Super

45.        Ulice před školou by si zasloužila rekonstrukci povrchu. Takže akce BESIP by měla jít ideálně ruku v ruce s rekonstrukcí povrchu vozovky.

46.        Proč to ale není na celou šířku ulice? Řešte i křižovatku s Tovačovského. Bude to průjezdný na kole?

47.        přijde mi skvělé, že tam budou moct děti trávit čas a nebát se aut

48.        Zábradlí bych nechala, alespoň jako psychi bariéru pro děti, přeci jen je to vozovka. Další otázkou je, kde nyní budou parkovat vozy, jelikož kapacita pro parkování na Žizkově prostě není!

49.        Ponechat parkovaci místa napr. s omezením od 18 hodin do 7 hodin, kdy děti ve škole již nejsou- vzhledem ke katastrofálním nedostatku parkovacích míst v teto lokalite

50.        V budoucnoati by bylo skvělé také vyvýšení celé části silnice před školou do úrovně chodníku- připojení předpolí školy k náměstí

51.        NE!

52.        Úžasné, konečně!

53.        Místo by mělo jít legálně projet na kole, ostatně je tam i oficiální cykloparkovaci stanice. Při plánování dalších akcí je potřeba připustit, že jsou tímto zrušena defacto parkovací místa

54.        Závoz dětí rodiči do škol je fakt se kterým musíme pracovat. Za vhodnější řešení považuji umožnění jednosměrného průjezdu ulice a umístění zákazu stání, který zajistí pouze nástup a výstup dětí z auta. Samotnou stavbu vozovky lze stavebně umístit do značné vzdálenosti od vstupu do školy. Řešení situace není důvodem pro zavedení zony 30 km/h.

55.        Úprava pro děti ok, zvýšená křižovatka zbytečná finančni zatež .

56.        Prosím sloupky před školou předsunout na okraj náměstí ke Koldínově. Tím se pak může i zrušit jeden přechod.

57.        Na obrázku je křižovatka Žerotínova/Koldínova zvýšená s novými přechody - projekt BESIP, který bude realizován o prázdninách). Jak hodnotíte toto řešení? odpověď: obecně se mi řešení zvýšenými přechody nelíbí, ale u školy ho chápu a podporuji. Jen prosím nedávat tyto zvýšené přechody všude - opravdu to není nutné a zbytečně to zvyšuje hluk a snižuje komfort pro cyklisty

58.        Perfektní

59.        Větší délka mezi školou a náměstím by měla být vyhrazena školákům, ne jen menší část.

60.        Sloupky mi nevadí, vejdou-li se mezi ně 1stopá vozidla, což ocením obzvláště při rozkopání Koněvovy.

61.        Opět naprosto nedomyšlené. Ty auta se budou otáčet kde? Nikde. Budou couvat zpět do ulice, budou couvat do těch dětí co jdou do školy a do ulice, kde v ten okamžik bude silnější provoz. Mnohem lepší by byla jednosměrka, s místem pro zastavení a vysazení dítěte, něco jako záliv zastávky, pro bezpečný pohyb všech. Jeden vyjímatelný sloupek pro vjezd autobusu dle argumentu pro školní potřeby, nebude stačit, minimálně musí být dva. Prostor pro děti je v parku o 2 kroky dál od silnice, ne na silnici

62.        absolutní nerespektování pěší zóny před školou, vozidla zde parkují 24/7

63.        Celé lokalitě by prospěly víkendové farmářské trhy v tomto místě.

64.        Dobré řešení, jen ze zkušeností - jednostopá vozidla, kola jezdí mezi sloupky. Je nutno zachovat možnost - byť třeba po chodníku a přes park aby projelo auto - kupř. PČR, sanitka... Parkování aut se snad změní až bude hotová Hartigova a nebude takový nedostatek parkovacích míst.

65.        V zóně před školou označené jako "pěší" zvesela parkují auta a nevidím, že by to MP řešila pokutami nebo odtahem. Kdyby se důsledně vymáhalo dodržování značek a MP by si "posvítila" na neustálé porušování nejen parkování, ale hlavně neustálé porušování ježdění v jednosměrkách (např. Tovačovského, nebo Žerotínova), nemusela by se vymýšlet další a další opatření. Také zde chybí (okolí nám. Barikád) kamery. Park před školou Žižkostel je ráj pro překupníky a uživatele drog ?

66.        Myslím, že škola má prostoru dost.

67.        Nikdy jsem neviděla si děti hrát v parku nebo na silnici před školou, ale budiž.

68.        sloupky bych ochranila i prechod

69.        Super

70.        Náměstí by bylo vhodné pro různé kulturní akce a (nebo) víkendové farmářské trhy. Mohly by se také přidat stoly a židle + pojízdná kavárna - jako např. na Žižkově náměstí.

71.        Třeba to jednou bude celé školní ulice...

72.        V případě odstranění zábradlí před školou by bylo potřeba dodatečně možnosti k uzamčení kola přímo před školou.

73.        Nejen u této ale i u ostatních škol v okolí by měla být třicítka. Takto vyhrazený prostor pro děti mi přijde dobrý.

74.        Celé by prostor kolem školy by se měl opravit a z zpřehlednit, ne však sloupky, ale úpravou povrchů, a sjednotit bývalou silnici s chodníkem do bezbariérový stav.

75.        Budou mít rodiče opravdu kde zastavit auto aby vyložili děti do školy?

76.        Nesouhlasím s takto zásadním snížením parkovacích míst.

77.        kosmetická úprava bez větších výhod. Estetický dojem sloupků nic moc

78.        Opět, zákaz vjezdu aut do celeho okolí, ať todice chodí s dětmi pěšky.

79.        melo by fungovat nocni parkovani pro rezidenty tj. napriklad od 19:00 - 6:30 s tim ze poruseni by bylo vyznamne pod sankci

80.        Vzhledem k absolutní nemožnosti večer v této lokalitě zaparkovat, doporucuji umožnit zde parkovani v době mezi 18:00 a 7:00 pro obyvatele této lokality

81.        u skoly chapu jinak bych 30 nezavadel, je to nesmysl

82.        Ano, co nejvíce zklidnit.

83.        Určitě 100% prostor před školou zvětšit a zklidnit pro děti.

84.        Výborné řešení. Bude-li se zde v budoucnu plánovat rutinní předláždění, bylo by vhodné na místě zrušit obrubníky a celý prostor mezi školou a parkem srovnat do roviny.

85.        Budou moci jezdit auta s dětmi ke škole i z druhé strany?

86.        Tady je to samé : Nemá smysl dělat omezení rychlosti z důvodu že se nedá v té lokalitě projíždět rychleji z důvodu špatně silnici a omezení přehledu z důvodu těsně zaparkovaných aut

87.        Klidně bych se vzdala možnosti projíždění autobusu výměnou za to, že prostor před školou bude moci ožít nějak víc než jen malbou na zem. Boční sloupek/dva by mohly mít podobu nějakého květináče se zelení. V zóně před školou by měla být zachována průjezdnost aut. Je potřeba zabezpečit i přechod Žerotínova-Tovačovského - auta tam jedou z kopce, docela rychle, poblíž je dětské hřiště, Žižkostel... A bylo by krásné, kdyby Žižkostel mohl mít před sebou nějaké širší prostranství a třeba vyvýšenou silnici, která by navazovala na celé náměstí.

88.        nechte na náměstí zeleň, ne další dlažební kostky

89.        Zbytečný mají velké hriště

90.        Výborne! Jedine ako to bude riešené pre rodičov, ktorí nosia či prichádzajú pre žiakov.

91.        Úplně skvělý návrh využití bezpečného prostoru. Bezpečný prostor před školou by se propojil s prostorem náměstí a přiléhajícím dětským hřištěm. Děkuji za návrh.

92.        Spíš bych předpokládal, že zde vznikne další parkovací plocha s modrými zónami. Byl se tam někdo z vás podívat rovněž večer? Je to další parkoviště pro lidi bez oprávnění na parkování. I když po těch všech skvělých úpravách tam parkují i lidi, co mají oprávnění, ale bohužel jim nic jiného nezbývá. Aspoň bych odvezl ty betonové kruhy, které zbytečně ubírají místo. Ale fakt dost pochybuji, že by tam někdo takhle trávil čas. Proč by to dělal, když může být o pár metrů dal v parku? Ale rovněž bych doporučoval se tam jít někdy podívat odpoledne, co za osazenstvo se zde vyskytuje.

93.        Ranní situace je zde náročná, ale nenapadá mne jak to lépe vyřešit. Přijde mi, že by pomohlo když by se zónou dalo jet opravdu bezpečně na kole v celé délce a nejsem si jistý jestli navrhovaná opatření stačí aby se lidé a děti opravdu cítili bezpečně na komunikacích sdílených s motoristy. Líbilo by se mi když by vznikla jedna delší cesta určena opravdu jen Chodcům a cyklistům...ale možná opravdu stačí jen ta 30...

94.        Super, moc hezké, ale nevím proč vpravo nejsou sloupky až dál vpravo na hraně křižovatky za přechodem, který je tam asi zbytečný? Nebo je tam někde výjezd z budovy?

95.        Chápu že se ruší provoz a parkování před školama. Už ale nechápu že ty plochy zůstávají potom v celém rozsahu stejné. Mělo by se to částečně předělat na trávník. I na ZŠ j z Lobkovic.

96.        Mamataxi nemusí až ke školám, nikde. Pár kroků ještě nikoho nezabilo.

97.        Takhle je to dobrý

98.        Doufám, že se z vybetonované plochy před školou stane časem část parku a povrchy se nahradí něčím příjemnějším

99.        Přišlo by mi lepší kdyby byl celý úsek žerotinové (od křižovatky po křižovatku) uzavřený pro IAD.

100.     Uvítala bych nějaké aktivity nakreslené na zemi. ( Např.skakaci panák, člověce nezlob se aj..)

101.     Zahrazovaci sloupky by byly zcela zbytečnou překážkou

102.     bylo by skvělé rodiče ještě nějak namotivovat, aby nevozili děti do školy autem

103.     Zakázat parkování aut mama taxi do školy

104.     Byl bych k dětem vstřícnější, jsou naše budoucnost a udělal bych pro ně bez aut celou jižní stranu namesti

105.     Prostor pro děti bych udělala vetsi

Login