Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah
  • Praha 3
  • Čistá trojka
  • Mobilní rozhlas
  • Antigraffity program
  • Trhy na Jiřáku
  • Pravidla podporovaného bydlení

NOMINACE DO SOUTĚŽE MŮJ OBLÍBENÝ OBCHOD 

Vyhledávat můžete pomocí ctrl - F (nominované mohly být pouze kamenné prodejny bez možnosti posezení). Pod tabulkou najdete přehlednou mapu. 

Č. NÁZEV ADRESA DŮVOD
1. 5semen Lucemburska Lucemburská 1876/44 Úžasný výběr koření, velmi milé dámy.
2. Albert - Atrium Flora Vinohradská 2828/151 Vše na jednom místě, dlouhá otevírací doba.
3. Albert Vinohradská P3 Vinohradská 90/89 V tomto obchodě je vždy kvalitní zboží a velice ochotný personál prodejny.
4. AlienDNA Seifertova 1527/16 Obchod se streetwearovou módou AlienDNA zosobňuje kreativitu, odholanost a podnikatelský duch Žižkova. Sortiment se na Žižkově již přes dekádu nejen prodává, ale také navrhuje a částečně i šije. Inspiraci čerpá z elektronické taneční hudby, avšak tento rámec dávno přesahuje, a to například unikátní módní kolekcí "Žižkoff", která propaguje jedinečnou atmosféru této čtvrti daleko za jejími hranicemi.
5. Arok železářství Bořivojova 1136/45 Mají úplně všechno a když ne, ochotně objednají. Poradí, pánové jsou prostě skvělí! - Seženu tu vše a co nemaji hned objednaji. Mila obsluha. - Mají vše a když nemají, objednají - vždy jim to říkám:-)))
6. Atelier Kytice Koněvova 1815/148 Veliký výběr, hezké kytice. Vždy domluva, když něco "není". Druhý den je to k dispozici. Velice ochotná obsluha.
7. Attifood  Jeseniova 2862/48 Příjemný malý obchůdek s italskými lahůdkami a potravinami, milý a ochotný majitel i obsluha.
8. Bezobalu Radhošťská Radhošťská 2278/1 Mnoho kvalitních surovin bez obalu ? #bio #zerowaste #vegan. Nakupovat bez obalu by měl být dnes spíše standard než výjimka. Víc takových iniciativ. 
9. Botanika - Květinářství, doplňky, workshopy Koněvova 1627/179 Vždy krásné květiny, kytice, doplňky. Moc milé dámy, které ochotně poradí či uváží květiny. - Je krásný, pořádají také workshopy, skvělý servis a osobní přístup.
10. Bout - bezobalový obchod s potravinami a drogerií Nitranská 918/14 Chodím tam několikrát týdně nakupovat. Majitelka se hodně zajímá a ekologii a dopad obalů, odpad a podpobně. - Samotný princip prodeje i přístup.
11. BPV-LENA Domácí potřeby  Jana Želivského 1687/39 Nominuji, protože se u nich dá sehnat všechno od lžičky po šňůru na prádlo nebo pánev. Navíc místní personál je vždy ochotný a milý. - Úžasná obsluha a velká nabídka sortimentu, vstřícný personál, funkční zasilkovna. - Denní nabídka hotového jídla, které vám tu ohřejí,  též nabídka smažených jídel, salátů, chlebíčků, zákusků.... vše čerstvé a chutné a velmi milá obsluha.
12. CBD Riders Seifertova 787/20 Přijemný personál, velké slevy a super produkty. Nejlepší shop.
13. Community Foods Farm Store  Vinohradská 1679/74 Užasná majitelka, krásná atmosféra.
14. Cukrárna Sladká Monika Vlkova 456/10 Mají velký výběr vždy čerstvých a výborných zákusků, které peče naprosto úžasná cukrářka, navíc je tam moc milá obsluha. Celé dorty udělají na vaše přání a nejsou zbytečně  přeslazené a cenově jsou velmi vstřícní. Na Žižkově jsou nejlepší.
15. Dámské a pánské prádlo, punčochové zboží Vinohradská 1704/98 Léta funguje.
16. Drogerie PEMI Táboritská 16/24 Nejlepší drogerie (poté, co byla zrušena pobočka na Palmovce ) v Praze a širokém okolí. Sortiment, který se jinde vůbec nevidí. V kamenném obchodě zboží, které jinde není. A to množství ! Na e shopu zboží, které taky v Praze běžně není ke koupi. Vždy ochotný a usměvaný personál. Držák už 30 let! - Tenhle obchod mě vždycky vrátí v čase. A to v tom nejlepším smyslu! Najdete tady nejen drogerii, ale i potřeby do školy, doplňky do domácnosti, produkty Dr. Popova, malířské, nebo zednické potřeby, zdravé potraviny, svíčky, kvalitní čaje, různé drobnůstky, dekorace, přípravky pro úklid a najde se i něco pro zvířátka.  A co mě dostalo do kolen, našla jsem tam i céčka!!! Skvělý retro obchůdek, kde vždycky trávím více času, než je potřeba :D - Výborný výběr, spokojenost, milý personál, super eshop, za super ceny. - Tento obchod je výborně zásoben, vždy Vám poradí s milým úsměvem na tváři a sortiment je opravdu rozsáhlý. Za mě jednička. Ráda se vracím nakupovat. - Naprosto bezkonkurenční šíře sortimentu, odborný a znalý personál, vlastní e-shop, vstřícná prodejní doba, výborná dopravní dostupnost - zastávka tramvaje před obchodem. Zcela bezkonkurenční podnik, v podstatě nechodím jinam. - Líbí se mi že mají namíchaný sortiment. A podporují českou kosmetiku, která je dle mého názoru nedoceněná. Rovněž si drží skvělé ceny. Výhodou je i eshop.
17. Eso Market Koněvova 2399/184 Mají otevřeno každý den a mají pestrý sortiment.
18. FAJNKYTKA Seifertova 1042/14 Vždy čerstvé květiny a krásně uvázané kytice! Příjemná obsluha!
19. Fleuriste květinářství  Biskupcova 1843/3 Srdcaři, vyznají se a poradí (dokonce i odradí od zbytečného nákupu "pokud máte severní okna, tohle ne, chcípne vám to) a mají velký výběr pokojovek i řezaných kytek. Díky. - Skvělé české květinářství a úžasný personál.
20. Galbi Vinohradská (vestibul metra Želivského) Příjemný krámeček, kde koupím vždy něco hezkého pro sebe, nebo pro kamarádku. Skvělé ceny a příjemné prodavačky. Prostě super.
21. Halal meat Bořivojova 743/76 Orientalní obchod s netradičním zbožím, kvalitní olivy, maso, ruzné neznamé potraviny za dobrou cenu.
22. Hudební nástroje Harfa Koněvova 1603/142 Personál, sortiment, půvab malého krámku plného věcí. - Obchod má prima majitele, vždy mi pomůže radou a Sedlák, kterého má v mmj. v nabídce mi vždy zvedne náladu. - Personál, vizáž, ochota,  nádhera.
23. Instalatérské potřeby Agast  Baranova 897/19 Široký sortiment nejen instalatérských potřeb a pokud vám teče odpad anebo zapomenete koupit sanitární silikon, stačí zajít sem anebo se poradit u milé obsluhy.
24. Instalatérské potřeby Evikir Praha, s.r.o. Koněvova 1378/97 Vstřícná obsluha a obrovský sortiment, vždy ve všem poradí i lidem, kteří se pokoušejí o svépomocné opravy :)
25. Koala Vin - tabák Vinohradská 1756/114 1. Pani prodavačka je dáma s noblesním smyslem pro humor.
2. Maji skvělý výběr křížovek a unikátně balených čajů nebo čokolád.
26. Květinářství Hana Vršecká Nám. Jiřího z Poděbrad 1076/12 Nádherný maličký obchod plný čerstvých květin, kytic, věnců, a různých drobností, které využijete při domácí výrobě květinové výzdoby, jeden z nejstarších obchodů na Jiřáku. Majitelka paní Vršecká je jeho duší, kvůli ní a jejím kytkám se sem s dcerou pořád vracíme, je to prostě "náše" květinářka! - Jelikož Paní Vršecká, je jedna z nejmilejších obchodnic v okolí, a myslím že si to zaslouží právě ona. - Čerstvé květy, nádherné věnce. Velmi osobitý přístup, snaha vyhovět, všichni tam paní Vršeckou milují...
27. Květinářství Lesní kvítek Vinohradská 1897/141 Velmi ochotná a sympatická obsluha. Moc hezké a vždy čerstvé květiny. Moc útulný a krásně vyzdobený prostor.
28. Květinová vazárna Jeseniova 1805/65 Nejlepší kvetinářství na P3. - Velmi ochotná majitelka, vždy dobře poradí.
29. Lahůdky Ohrada  Koněvova 128/2A Kvalita, osobní přístup, držáci. - Vždy čerstvé a vynikající chlebíčky i saláty. - Noční otevírací doba, cyber produkty. - Vše čerstvé, vonící a super obsluha. - Vždy udělají radost, každou denní či noční hodinu. - Vynikající lahůdky a vždy čerstvé pečivo. Skvělá je otevírací doba. Škoda, že takových klasických provozů už není na Žižkově víc. - Otevírací doba, vajíčkový a hermelínový salát, stoický přístup prodavaček. - Denní nabídka hotového jídla, které vám tu ohřejí,  též nabídka smažených jídel, salátů, chlebíčků, zákusků.... vše čerstvé a chutné a velmi milá obsluha.
30. Lidl Seifertova Seifertova 2919/12 Skvělý Lidl, milá a usměvavá obsluha. - Ze všech poboček Lidl obchodů máme tento nejraději. - Konečně slušný supermarket za velmi slušné ceny při dnešní drahotě, oceňuju bedýnky a pak tašky za 25 Kč, v úseku Hlavní nádraží až Lipanská nebylo kde nakoupit, Alberta nemám ráda, Tesco na Havlíčkově náměstí má omezený sortiment, je malé a drahé, malá Billa na Hlavním nádraží to samé a slouží hlavně mimopražským.
31. Lidl,  Vinohradská 190 Vinohradská 2405/190 Velmi milí pokladní,  vždy s úsměvem.
32. M&E Květiny  Lukášova 311/5 Květinářství s dlouhou otevírací dobou, i o víkendu. Je dobře zásobené, pomůže i balkonovým zahrádkářům. Personál je vždy milý a usměvavý, je radost sem chodit! Obrovský výběr květin i dekoračního zboží, ochotné a vždy usměvavé květinářky, moderní trendy vázaní květin. Čistý, útulný obchod, který navíc nabízí i službu rozvozu květin. Majitelka navíc sponzorsky podporuje i různé charitativní a sportovní akce.
33. Made in Zizkov, Žižkov studio Ltd.  Koněvova 620/9 Nejlepší tisk na Praze 3.
Majitel Vám vyjde vstříc a pomůže se vším, co byste potřebovali.
34. Mini Market- Potraviny Koněvova 2414/153 Pan prodavač i jeho žena jsou moc milí.
35. Papírnictvi BZ Písecká 2341/20 Vlídný a ochotný personál.
36. Papírnictví Novotný Biskupcova 1796/5 Papírnická jistota na Žižkově s dlouhou tradicí.
37. Papírnictví Petruška Koněvova 1927/126 Široký sortiment, mají vše na co si vzpomenete. Ochotná paní majitelka.  S dětmi to tam milujeme (i když tam radši chodím bez nich...). Poradí a mají spoustu tvořivých materiálů. - Příjemná obsluha a skvělá paní majitelka, se kterou se člověk vždycky zapovídá :). Seženete tu vše potřebné, chození sem je návykové! :) - Vždy milá a vstřícná obsluha. Seženu vše i s vysvětlením. - Skvělá obsluha, velký výběr. - Velký výběr, dlouhá otvírací doba, a hlavně: bez výjimky vždy milá a ochotná obsluha!
38. Papírový obchod Žižkov - Papírnictví  Seifertova 1042/14 Super zboží, ceny a obsluha. Chodím tam už 12 let a vždy jen samý dobrý zkušenosti.
39. Pekařství a lahůdkářství Rokycanova 136/33 Senioři z Domu s pečovatelskou službou v Praze 3, Roháčova 26, velmi oceňují tento obchůdek, hlavně proto, že jejich zboží je VŽDY čerstvé, chutné a za přijatelné ceny.
Krámek nemá bezbarierový přístup a není možné ho zřídit (v blízkosti je stanice autobusů), proto obsluha vychází k méně pohyblivým seniorům ven. Seznámí je s nabídkou a vše ochotně vyřídí i před krámkem.
Paní majitelka i další prodávající jsou vždy ochotní, usměvaví a rozdávají dobrou náladu všem.
40. Potraviny Písecká Písecká 16/2023A Velmi výhodná je otevírací doba obchodu a to každý den od 8:00 hod. do 22:00 hod. a to i o
sobotách, nedělích a svátcích. Obchod má již řadu let v nájmu vietnamská rodina. V obchodě
je vždy čerstvé ovoce a zelenina, veliký výběr všech základních potravin a denně čerstvé
pečivo. Obsluha je velice příjemná a snaží se vyhovět ve výběru nabízeného zboží
zázkazníkům. Zejména pro nás důchodce je to veliká výhoda si nakoupit základní potraviny
přímo v místě bydliště po celý den.
41. Project FOX Koněvova 2597/215 (boční vchod) Nejlepší káva, kávová zrna, kafe s sebou a koláče. Skvělá atmosféra a moc milí baristé a majitel, kteří vždycky rádi poradí a prohodí slovo. - Skvělá káva, milá obsluha, příjemné prostředí.
42. Řezník - Uzenář Jan Herák Koněvova 159/12 Milý personál, dobré ceny, kvalitní maso. Prostě rozumí svému řemeslu. 
43. Skoba  Ševčíkova 1288/4 SKOBA -- kvalitní papírové skvosty; sociální přesah: zaměstnávání lidí s postižením. Mají krásné diáře, zápisníky a další úžasné produkty.  Jsou přívětiví, milí a vždycky rádi pomůžou s výběrem. A každý kus je originál. Krom toho mají i super web. :)
44. Skořepa Viktor - železářství Koněvova 1842/131 Do tohoto obchodu nemusím jít s přesným seznamem co potřebuji. Stačí vysvětlit co chci udělat/opravit, případně ukázat nákres, pán za pultem poradí, řekne "toto ano, toto ne", vybere materiál, vysvětlí, dá cenné rady a ještě se dá se mnou do řeči. Za mě tento obchod patří mezi ty nejlepší na P /|| . Doporučuji! - Ať zde, nebo na předchozí adrese, uměli vždy dobře poradit ve věcech kutilských projektů. Vždy měli potřebné zboží a neváhali neznalému rozmluvit koupi čehokoliv nelogického. Excelentní snaha vyhovět přání. zákazníků.Excelentní snaha vyhovět přání zákazníků. - Nejlepší sortiment, nejlepší obsluha.
“-Víte, proč máme otevřeno v sobotu?
-Ne.
-Protože nikdy nevíte, kdy se to po*ere.”
45. Sladká tečka Biskupcova 1718/40 Karamelové větrníky, kynuté koláče, věnečky, Red velvet dort a makronky.
46. Smart barefoot Táboritská 990/19 Nejlepší sbírka dětského a dospělého zboží, majitelka je na vás tak milá a pomáhá vám i mimo pracovní dobu. Úžasný. - Skvělá paní, co poradí, a super boty. 
47. Supermarket Albert -  Bezovka Ondříčkova 580 /39 Vždy ochotní prodavači, dobře zásobení, zkrátka pro mě super obchod. Je to hezká, prostorná , čistá prodejna s dobrým osvětlením. Personál je vstřícný, ochotný. Zboží doplněné. Nákup se vyplatí, protože získané kredity můžete převést na peníze na další nákup.
48. Tesco expres Koněvova Koněvova 1685/110  
49. Tesco express Prokopova Prokopova 2859/7 Nejlepší obchod a personál.
50. Trash vintage shop Roháčova 146/11 Má unikátní atmosféru a prodává se tam extravagantní vintage oblečení, co nikde jinde neseženete.
51. Turecký sen Biskupcova 1765/5 Výběr úžasných tureckých potravin, příjemný a usměvavý personál.
52. Victoria lahůdky Seifertova 995/29 Výborné chlebíčky, skvělá cena, široký výběr ale především neskutečně milá a ochotná obsluha.
53. Vina-z-Francie.cz V. Nejedlého 1547/3 Velky výběr francouzských vín z udoli Rhony, Alsaska a jihozapadni Francie za přátelskou cenu, milý a ochotný personál. Mají také uživatelsky příjemný e-shop vina-z-francie.cz. Po objednání možné vyzvednout přímo v obchodě nebo si nechat vína doručit dopravcem.
54. Vinohradské papírnictví Radhošťská 1940/6 Je to malinkaté, přeplněné papírnictví různými věcmi, ale mají tam úplně všechno, co si člověk vzpomene. Chodím tam už několik desítek let. Jsou tam dvě milé a ochotné dámy.
55. VMart Seifertova  Seifertova 563/35 Pána i jeho ženu znám léta, co bydlím v Seifertce, jsou neskutečně milí, poctiví, makají v krámku od rána do večera, stihají vychovávat 2 malé děti a ještě pomáhají babičce, která s nimi žije tady ČR (jejich původem Vietnam). Mladý pár, který by mohl být vzorem. Zboží - výběr všeho!
56. Zdravotní potřeby Barevný život Táboritská 1084/15 Úžasný sortiment.
57. ZkusNosítko.cz Biskupcova 1643/37 Perfektní servis, skvělý sortiment, milý personál. - Protože je tam velmi milá a ochotná obsluha, která svůj obor zná a umí vždy velmi dobře poradit s výběrem.
58. Zmrzku hned Seifertova 496/36 Nejlepší zmrzlina nejen v rámci Prahy 3.
59. Zooaqua Koněvova 1735/170 Velký výběr a příjemný personál. Mají přehled o zboží pro mazlíčky.
60. ZooShopPlus - chovatelské potřeby Korunní 979/97 Přívětivý krámek s dobrou nabídkou zboží, vstřícná paní prodavačka i "vrátný" neboli papoušek.
61. Žižkovská štrúdlárna Jeseniova 909/29 Na nic si nehraje a přitom nikdo makový štrůdl nedělá líp. - Jedinečnost sortimentu. - Žižkovská štrůdlárna už je stálicí a místní pamatují i tchána pana Baráka. Výborné štrůdly hned téměř  kdykoliv. - Vynikající štrůdl a celkově se mi líbí to místo bývalé kočárkárny, specializace na jeden produkt, tradice. Ráda se s ním chlubím :) - Absolutně nejlepší štrúdl za lidovou cenu, který už léta kupujeme. Kromě toho je i druhý pan majitel velmi příjemný a sympatický.
62. Žižkovské květinářství Seifertova 549/42 Protože mají nejkrásnější kytky, milou obsluhu a reálné ceny. - Výborné květinářství, ať už pro předem složené kytice, vlastní kytičky, něco do květináče, a nebo i dekorace. Chodím sem už pár let kupovat kytice pro přítelkyni a vždy se krásně pobavím, dostanu výborné rady a odcházím s úsměvem a krásnou kytičkou!
63. Žongluj imrvére Olšanské nám. 1785/5 Specializovaný obchod s žonglovacími a volnočasovými potřebami.
64.  pour pour shop - textil a oděvy Vinohradská 1679/74 Úžasná majitelka, krásná atmosféra. 
Login